تجهیزات بازرسی فنی و تست غیر مخرب NDT

تجهیزات تست بازرسی جوش

تست غیر مخرب یا (NDT)مخفف عبارت انگلیسی(Non-Destructive Testing)است. تست غیرمخرب (NDT) روشی برای بررسی قطعه و سازه، بدون آسیب زدن به آن ها است. این روش تست (NDT) باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. تست غیرمخرب باعث می شود، که قبل از خرید قطعه و یا عرضه ی محصولی بتوانیم آن ها را مورد تست قرارداده و از سلامت محصولات مطمئن شویم.

تست (NDT) روشی مهم برای کنترل کیفیت است. در تست غیرمخرب برعکس روش های مخرب (DT) قطعه کارایی خود را از دست نداده و می توانیم تمام محصولات را مورد آزمایش قرار دهیم. تست (NDT) برای فضاهای بزرگ صنعتی بسیار مناسب بوده و می توان در تمامی مراحل تولید و حتی زمانی که قطعه در حال استفاده است، آن را مورد تست قرار داد. از تست غیرمخرب (NDT) می توان به عنوان یکی از پرکاربردترین روش های کنترل کیفی برای مشخص کردن هرگونه نقص و ارزیابی کیفیت محصول دانست.

تست غیر مخرب (NDT) به دلیل سرعت بالا و هزینه ی مناسب توانسته جایگاه مناسبی را در صنعت پیدا کند، و به دلیل همین سرعت بالا و عدم نیاز به تخریب قطعه برای تولیدکنندگانی که تیراژ بالا دارند بسیار مورد استفاده بوده است. تست غیرمخرب (NDT) به دلیل حساسیت بالایی که دارد، قادر است عیوب بسیار ریز در فلزات مغناطیسی و غیر مغناطیسی، مواد پلاستیک و شیشه ها را به راحتی پیدا کند.
 

تعدادی از کاربرد های تست غیرمخرب NDT عبارتند از :

»» شناسایی و حذف مواد اولیه معیوب: می توان در همان مراحل اولیه و قبل از هرگونه پرداخت هزینه مواد اولیه را تست کرده و از خرید محصولات معیوب جلوگیری کرد.

»» صرفه جویی در هزینه و زمان: با این روش می توان محصولات را حین فرآیند ساخت مورد بررسی قرار داد و اگر از کیفیت کافی برخوردار نبود از تولید قطعه جلوگیری نمود یا به رفع مشکل پرداخت.

»» ارتقای کیفیت و تکنیک های ساخت: با بازرسی محصولات در فرآیند تولید و رسیدن به کیفیت یکسان و استاندارد مناسب برای کلیه محصولات تولیدی می توان اعتبار مجموعه را افزایش داد.

»» بررسی عیوب و تشخیص ناپیوستگی در قطعات تولید شده یا محصول نهایی جهت افزایش ایمنی محصولات در حین استفاده بلند مدت

»» بازرسی در حین سرویس های دوره ای و یافتن عیوب احتمالی در زمان استفاده از قطعه برای پیشگیری از وقوع حوادث و افزایش ایمنی برای بازرسین و اپراتورها.

تجهیزات  ارائه شده جهت تست جوش و کنترل کیفیت :
»» دستگاه تست التراسونیک سه بعدی پیشرفته فیزآری Phased Array
»» دستگاه UT (عیب یاب التراسونیک )
»» دستگاه ضخامت سنج التراسونیک
»» دستگاه ضخامت سنج اولتراسونیک (ضخامت سنج غواصی)
»» اسپری مواد نافذ PT
»» اسپری ترک یاب MT
»» یوک مغناطیسی

»» لامپ ماوراء بنفش UV Lamp
»» تست جریان گردابی Edy Current
»» وکیوم باکس
»» ویدئواسکوپ های صنعتی

 محصولات مرتبط
Related Prouducts
         
  عیب یاب آلتراسونیک کراتکرامر USM GO
  عیب یاب التراسونیک Sonotec ST10
  دستگاه ضخامت سنج التراسونیک Sonowall 70
  عیب یاب التراسونیک سه بعدی پیشرفته AGR
 
                 
  اسپری MT و PT
  اسپری MT و PT
  ضخامت سنج زیرآب Tritex MG 3000
  ضخامت سنج التراسونیک Tritex MG 5600
 
                 
  عیب یاب التروسونیک سه بعدی پیشرفته VEO
  چراغ UV ساخت MAGNAFLUX انگلستان
  یوک مغناطیسی AC مدل Y1 ساخت Magnaflux
  ویدئو اسکوپ  XL VU